تور کانادا تابستان 99

How to make a cheap trip to Turkey?

چطور سفری کم هزینه به ترکیه داشته باشید؟

کشور ترکیه به دلیل قرارگیری در میان دو قاره آسیا و اروپا و البته نزدیکی به آفریقا از تمام کشورهای دنیا، توریست جذب می کند. تاریخ بی نظیر این کشور به همراه جاذبه های متفاوتی که دارد هم در این موضوع تاثیر فراوان دارد. اما ارزان ترین سفر ترکیه چه سفرهایی هستند؟ بیشتر گردشگرانی که تاکنون به ترکیه سفر کرده اند به دیگر مسافران توصیه می کنند که حتما از یک سری جاذبه ها و دیدنی های ترکیه دیدن کنند. حتی پیشنهاد می دهند که در بعضی از فعالیت ها شرکت کنند.

  • چه کارهایی را بایستی در سفر ترکیه خود انجام دهید؟
  • خرید پرواز چارتری به مقصد ترکیه
  • سفر زمینی ارزان تر از سفرهای هوایی به ترکیه
  • بهترین زمان برای شما فصل سفرهای ارزان به ترکیه است
  • نکاتی برای فصل مناسب برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه
  • رزرو هاستل یا هتل های ۳ ستاره به جای هتل های ۵ ستاره
  • استفاده از سایت هایی مانند کوچ سرفینگ
  • استفاده از وسایل نقلیه عمومی در ترکیه
  • غذاهای ارزان و محلی ترکیه
استانبول

استانبول

چه کارهایی را بایستی در سفر ترکیه خود انجام دهید؟

سفر به کاپادوکیه و دیدن سنگ ها و صخره های دودکش مانند و اعجاب آور این منطقه شاید آرزوی بسیاری از عکاسان و گردشگران باشد. مناظر و جاذبه هایی که در این منظره انتظار شما را می کشد، غیر قابل توصیف است و حتما باید خودتان از آن ها دیدن کنید. اگر به ازمیر و کوش آداسی می روید، بناها و آمفی تئاترهای باستانی رومی دنیای دیگری را در این کشور به شما نشان می دهد که بسیار متفاوت از بناهای دوره عثمانی و آنچه امروز هست، خواهد بود. حتی استانبول نیز با تراموای قرمز رنگ خیابان استقلال یا غروب دل انگیز در کنار تنگه بسفر یا دریایش فضاهایی هستند که هر گردشگر و مسافرانی برای یک بار هم که شده آرزوی دیدن آن را دارد.

کابادوکیه

کابادوکیه

خرید پرواز چارتری به مقصد ترکیه

به هر کجا و هر شهر ترکیه که بخواهید سفر کنید و اگر پرواز و سفر هوایی را انتخاب کرده اید، بهترین روش برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه رفتن به سراغ پروازهای چارتری است. هر مسافری می داند که پروازهای چارتری قیمت های بلیط هواپیما ارزان تری به نسبت پرواز سیستمی ارائه می دهد. برای خرید بلیط هواپیما ترکیه بایستی تمام مدارک خود را آماده داشته باشید. چمدان خود را بسته باشید و لوازم سفر را آماده کرده باشید.

Buy a charter flight to Turkey

Buy a charter flight to Turkey

سفر زمینی ارزان تر از سفرهای هوایی به ترکیه

به دلیل همسایگی ترکیه با ایران و داشتن مرز مشترک به همراه آسانی در گرفتن ویزای ترکیه (می توان در لب مرز، به راحتی ویزای ترکیه گرفت)، سفر زمینی به این کشور، یکی از روش ها برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه است. شما می توانید با ماشین سواری خود از مرز ترکیه وارد این کشور شده و با وسیله شخصی جاده های جنوبی آن را که از کنار دریا می گذرند برای سفر انتخاب کنید.کشور پهناور ترکیه در نزدیکی مرزهای ایران آثار تاریخی آشوری ها و دیگر اقوام پیش از تاریخ بسیاری در خود دارد که شما را شگفت زده می کند.اگر مسیر کاپادوکیه در مرکز ترکیه را انتخاب کنید، شاید بتوانید از کاپادوکیه مسیر آنکارا و سپس استانبول را پیش بگیرید.

اگر جاده جنوبی ترکیه را انتخاب کنید، می توانید از شهرهایی مانند آنتالیا، الیمپوس، فتیه، مارماریس، بدروم و بسیاری دیگر عبور کرده و بدون هیچ محدودیت زمانی از تمام جاذبه های طول مسیر مانند سواحلی با دریای فیروزه ای مارماریس و دریای اژه یا ویرانه های افسوس دیدن کنید.حتی می توانید مسیر سفر خود را از شهر فتیه به سمت حوضچه های آب معدنی پاموکاله پیش بگیرید و از جذاب ترین جاذبه های جهان در ترکیه دیدن کنید.

Land travel is cheaper than air travel to Turkey

Land travel is cheaper than air travel to Turkey

بهترین زمان برای شما فصل سفرهای ارزان به ترکیه است

ترکیه یکی از کشورهایی است که هر زمان از سال اگر برای تور ترکیه اقدام کنید، پشیمان نخواهید شد. بیشتر در ماه های پاییز و زمستان است که قیمت ها در ترکیه کاهش می یابد.مسافرانی که در پاییز به ترکیه سفر می کنند هنوز می توانند از تفریحات ساحلی و کنار دریا لذت ببرندهزینه های سفر به ترکیه که شامل خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرج و مخارج در طول سفر است، در ماه های پاییز و به سرد شدن هوا، کاهش می یابد.اگر به شهرهایی مانند کوش آداسی، آنتالیا یا بدروم سفر کنید، قیمت هتل ها ارزان تر شده و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، هنوز می توانید تفریحات آبی را داشته باشید.

The best time for you is the season of cheap trips to Turkey

The best time for you is the season of cheap trips to Turkey

نکاتی برای فصل مناسب برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه

شب های پاییز کاپادوکیه و استانبول بسیار پر باد و سرد هستند. همچنین زمستان شاهد بارش برف در این مناطق خواهید بود.

اگر می خواهید برای تفریحات ساحلی و استراحت در سواحل شنی به شهرهای جنوبی ترکیه مانند بدروم، کوش آداسی و آنتالیا سفر کنید، تابستان زمان مورد نظر شماست و اگر می خواهید از آثار تاریخی و باستانی رومی یا ویرانه های سنگی و کلیساها دیدن کنید، بهتر است که در فصل بهار یا پاییز به این کشور بروید. مسیرهای پیاده روی و بازدید از جاذبه های ترکیه که در فضای باز انجام می شوند، در هوای داغ تابستان بسیار دشوار خواهد بود.

Tips for the right season to have the cheapest trip to Turkey

Tips for the right season to have the cheapest trip to Turkey

رزرو هاستل یا هتل های ۳ ستاره به جای هتل های ۵ ستاره

استانبول از جمله شهرهای توریستی جهان است که گردشگران و جهانگردان بسیاری را به خود فرا می خواند. به همین دلیل چه در استانبول و چه در دیگر شهرهای توریستی ترکیه، هتل های ۳ ستاره و مناسب خوبی پیدا خواهید نمود که ارزان ترین اقامت ها را برای شما فراهم می کنند.در استانبول حداقل ۱۰۰ هتل ۳ ستاره می توانید پیدا کنید که بهترین خدمات، تمیزترین اتاق ها و بهترین دسترسی ها را به قیمت های ارزان برای مسافران ارائه می دهند.

Book hostels or 3-star hotels instead of 5-star hotels

Book hostels or 3-star hotels instead of 5-star hotels

استفاده از سایت هایی مانند کوچ سرفینگ

این گونه سایت ها به جهانگردان و مسافرانی که به صورت هیچ هایکری سفر می کنند، اجازه می دهد تا به صورت رایگان و البته با شرایطی خاص در خانه های اهالی هر شهری در جهان، اقامت داشته باشند. اگر شما از افرادی هستید که ریسک های سفر را می پذیرید و روابط اجتماعی بسیار بالایی دارید یا به دنبال یافتن دوست در هر کشوری هستید می توانید در این سایت ها، درخواست خود را بدهید. قطعا ارزان ترین سفر ترکیه با رایگان بودن مکان اقامت، امکانی است که هر فردی به دنبال آن خواهد بود.

Use sites like Koch Surfing

Use sites like Koch Surfing

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در ترکیه

یکی از هزینه های سفر مربوط به حمل و نقل و رفت و آمدهای درون شهرهاست. اگر در شهرهای ترکیه می خواهید به دیدن جاذبه های اطراف بروید، در نظر داشته باشید که کرایه تاکسی ها بالا خواهد بود. اگر در استانبول هستید، پیشنهاد می دهیم که کارت استانبول را خریداری کنید. با کارت استانبول به راحتی و با ارزان ترین قیمت ها می توانید از مترو یا تراموا یا اتوبوس های شهری استفاده نموده و خود را به جاذبه های این شهر مانند بازار بزرگ استانبول یا مساجدی همچون مسجد سلیمانیه و موزه مسجد ایاصوفیه برسانید.در شهرهایی مانند کوش آداسی و ازمیر هستید و می خواهید به دیدن بناهای تاریخی و جاذبه های نزدیک این شهرها بروید، یکی از روش ها، شرکت در تورهای یک روزه و گشت های گروهی است.

Use of public transport in Turkey

Use of public transport in Turkey

غذاهای ارزان و محلی ترکیه

در طول سفر به ترکیه بهترین راه برای کم کردن هزینه های سفر و داشتن ارزان ترین سفر ترکیه، غذاهای محلی است.

امتحان کردن غذاهای محلی نه تنها شما را بیشتر با آداب و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه آشنا می کند بلکه می توانید با کمترین قیمت ها خوشمزه ترین غذاهای ترکیه را امتحان کنید. غذاهای معروف ترکی مانند گوزلمه، پیده، کوفته، کومپیر، مانتی، بورک و حتی انواع دلمه ها را برای سفارش انتخاب کنید.در ضمن با کمی گشت و گذار در شهرهایی همچون استانبول می توانید ارزان ترین رستوران ها را مانند رستوران های دای پرا، رستوران آنتیوچیا، هالا مانتی، زنجبیل و بسیاری دیگر را بیابید.غذاهای خیابانی برخلاف نامش، می توانید خوشمزه ترین، سالم ترین و گاهی بهترین غذاهای ترکی را در میان این غذاها پیدا کنید.

Cheap and local Turkish food

Cheap and local Turkish food

تاریخ نشر : ۱۸-۰۹-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=12696

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *