تور کانادا تابستان 99

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

بستن چمدان برای بسیاری از افراد کار دشواری است. بیشتر مسافران دوست دارند تا لباس‌های موردعلاقه‌ی خود، کفش‌های فانتزی و تمام لوازمی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند را در طول سفر نیز همراه خود داشته باشند. اما آیا این کار درست است؟

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

وقتی به روز سفر نزدیک می‌شوید، شور و هیجان زیادی دارید و بی‌صبرانه منتظرید تا به مقصد خود برسید. اما صبر کنید! هنوز چمدان‌تان را نبسته‌اید؟

دیدن چمدان خالی از وسایل و فکر کردن به این‌که چطور تمام لوازمی که می‌خواهید را درون آن جا دهید، می‌تواند به کلی هیجان شما را به نگرانی و استرس تبدیل کند. باید بدانید که این کار هم ترفندهای خودش را دارد.

بسته نشدن در چمدان به خاطر حجم بالای وسایل، مشکل در حمل و نقل به دلیل وزن بالای چمدان، به هم ریختن نظم و ترتیبی که موقع چیدن رعایت کرده بودید، شکستن برخی از وسایل و چروک شدن لباس‌ها مشکلاتی است که در صورت ندانستن نکات مخصوص این کار، با آن مواجه خواهید شد. اما لازم نیست نگران باشید، چرا که ما در این مقاله فوت و فن‌های بستن چمدان را به شما یاد خواهیم داد. پس با ما همراه باشید و برای سفرهای بعدی خود با خیالی آسوده آماده شوید.

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

 

۱. لباس‌ها را تا نکنید.

به جای این‌که لباس‌های خود را تا کنید، آن‌ها را مثل رولت بپیچید! اگر تیشرت‌ها، شلوارهای کتان یا لباس‌هایی که کمتر چروک می‌شوند را لوله کنید، متوجه خواهید شد که هنگام بسته‌بندی چقدر فضای بیشتری دارید. شما حتی می‌توانید شلوارهای جین را هم لوله کنید. در این روش، لباس‌ها فضای کمتری از چمدان را اشغال می‌کنند.

۲. لباس‌های حجیم را بپوشید.

ژاکت‌ها، کاپشن‌ها و لباس‌های حجیم فضای بسیار زیادی از چمدان شما را اشغال می‌کنند، به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا حین سفر این لباس‌ها را پوشیده باشید. این کار نه تنها باعث ذخیره‌ی فضای بیشتری از چمدان برای سایر وسایل می‌شود، بلکه در طول سفر کاپشن شما به عنوان یک بالش گرم و نرم به کارتان می‌آید.

۳. جوراب‌ها را درون کفش‌ها بگذارید.

برای صرفه‌جویی در فضای چمدان و همچنین گم نکردن لنگه‌های جوراب، می‌توانید آن‌ها را درون کفش‌های‌تان قرار دهید.

۴. کفش‌ها را در کاور بسته‌بندی کنید.

قطعا نمی‌خواهید تا پیراهن سفید و زیبای‌‌تان با گل و لای کف کفش کثیف شود؟ پس باید قرار دادن مستقیم کفش‌ها در چمدان را کاملا فراموش کنید. شما می‌توانید با استفاده از نایلون‌های کاور کفش یا حتی کلاه‌های حمام پلاستیکی، کفش‌های‌تان را بسته‌بندی کنید.

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۵. شکستنی‌ها را لای لباس‌ها بپیچید.

بهتر است وسایل شکستنی مثل شیشه‌های عطر را در جوراب‌ها یا لای لباس‌های‌تان بپیچید تا از شکستن آن‌ها جلوگیری کنید.

۶. کف چمدان را به وسایل سنگین اختصاص دهید.

فرقی نمی‌‌کند که یک چمدان چرخ‌دار انتخاب کنید یا یک کیف دستی کوچک بردارید، در هر صورت بهتر است وسایل سنگین را پایین‌تر بگذارید.

۷. از جعبه‌های نظم دهنده استفاده کنید.

امروزه جعبه‌های نظم دهنده در مدل‌ها و جنس‌های مختلفی در بازار دیده می‌شوند. شما می‌توانید از آن‌ها برای بستن چمدان خود کمک بگیرید و لباس‌ها و سایر وسایل‌تان را در قسمت‌های مختلف آن قرار دهید. این روش برای چیدن وسایل مرتبط کنار هم و نظم بیشتر بسیار مفید است. همچنین در این روش فضای زیادی را ذخیره خواهید کرد!

۸. وسایل خود را ضد‌آب کنید.

شما می‌توانید وسایل ضروری خود را ابتدا در زیپ لاک‌ها (کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار) قرار دهید و سپس آن را درون چمدان بگذارید. همچنین اگر قصد برداشتن لباس‌های بارانی را دارید، می‌توانید آن‌ها را به عنوان پوششی ضدآب روی سایر وسایل خود قرار دهید.

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

 

۹. لباس‌هایی که چروک می‌شوند را در کف چمدان قرار دهید.

اگر لباسی دارید که سریع چروک می‌شود، توصیه می‌کنیم تا آن را کاملا صاف در ته چمدان‌تان قرار دهید. با این روش دیگر نیاز به صرف هزینه برای خشک‌شویی نخواهید داشت.

۱۰. از چک‌لیست‌های آماده و چک‌لیست‌های شخصی استفاده کنید.

یک چک‌لیست‌ مخصوص بسته‌بندی در اینترنت پیدا کنید و از آن به‎عنوان راهنما استفاده کنید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیفتاده است. در این لیست‌ها وسایل ضروری سفر که هر کسی به آن نیاز دارد نوشته شده است. اما این کافی نیست! شما می‌توانید در کنار این لیست‌های آماده، یک لیست شخصی از لوازم مورد نظرتان هم تهیه کنید. برای این کار بهتر است برنامه‌ی روزهای سفرتان را مرور کنید و ببینید هر روز به چه وسایلی نیاز خواهید داشت و فورا آن را روی کاغذ یادداشت کنید.

۱۱. اول وسایل را جمع کنید، بعد انتخاب کنید.

برای این‌که متوجه شوید کدام وسیله ضروری‌تر است یا حجم زیادی نمی‌گیرد، ابتدا تمام چیزهایی که به ذهن‌تان می‌رسد را بسته‌بندی کنید. در مرحله‌ی آخر که باید آن‌ها را در چمدان قرار دهید، بار دیگر بررسی کنید و فقط آن‌هایی که مطمئن هستید می‌خواهید را بردارید.

۱۲. یک کیف دستی بنددار انتخاب کنید.

بیشتر مردم هنگام مسافرت، از کیف‌های کوچک دستی هم استفاده می‌کنند. این کیف‌ها برای سفر بسیار کاربردی و مفید هستند و این امکان را به مسافران می‌دهند تا برخی لوازم ضروری را که نه می‌توان در چمدان گذاشت و نه در جیب لباس‌ها جا داد، درون آن قرار دهند. اما به خاطر داشته باشید که کیفی را برای سفر انتخاب ‌کنید که بنددار باشد. به این صورت دست شما آزاد است و می‌توانید چمدان و چرخ دستی و … را به‌راحتی حمل کنید.

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۳. امکانات هتل را فراموش نکنید.

امروزه دیگر لازم نیست برای هر سفر، سشوار، لوسیون بدن، مانیکور ناخن، شامپو، صابون و برخی لوازم بهداشتی را درون چمدان‌تان حمل کنید. این موارد در بسیاری از هتل‌های استاندارد (به خصوص هتل‌های ۴ یا ۵ ستاره) در اختیار شما قرار می‌گیرند. بنابراین شما فقط وسایل شخصی خود را بردارید!

۱۴. برای گم شدن چمدان آماده باشید.

گم شدن چمدان در فرودگاه یکی از کابوس‌های مسافران است! اما شما باید خود را برای بدترین شرایط هم آماده کنید! بهترین کار برای مقابله با چنین معضلی این است که همه‌ی وسایل‌ را در چمدان خودتان قرار ندهید! اما چطور؟ اگر همراه با شخص دیگری سفر می‌کنید، بهتر است تا وسایل‌تان را در دو چمدان تقسیم کنید! در این روش اگر یکی از چمدان‌ها گم شود، هر دوی شما تا پیدا شدن آن لباس کافی خواهید داشت. گذاشتن یک دست لباس در ساک دستی هم فکر خوبی است.

۱۵. واقع‌بین باشید!

اگر از آخرین باری که ورزش کرده‌اید مدت زیادی می‌گذرد یا کلا اهل ورزش کردن نیستید، چه دلیلی وجود دارد که برای تمرین در باشگاه هتل، کفش و لباس‌های ورزشی بردارید؟ اگر در سفرتان قرار نیست به جشن یا مراسم خاصی بروید، برداشتن کفش‌های مجلسی و پاشنه‌دار چه ضرورتی دارد؟ اگر سفر پیش روی شما کوتاه است، آیا چندین ست لباس به کارتان می‌آید؟

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

۱۵ نکته‌ی طلایی برای بستن چمدان

تاریخ نشر : ۲۷-۰۷-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=12314

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *