تور کانادا تابستان 99

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

استان گلستان طبیعت بسیار زیبایی دارد و از هر گوشه از ایران برای دیدن این شگفتی های طبیعت به این استان سفر می کنند.آبشارهای شیرآباد گلستان، از زیباترین مجموعه های آبشاری در ایران هستند.

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد در کجا قرار دارد؟

آبشارهای شیرآباد در ۲ کیلومتری روستایی به همین نام (شیر آباد) در شهرستان رامیان استان گلستان و در حدود ۷ کیلومتری جنوب شهر خان ببین قرار دارند. ابتدا باید به شهر خان ببین بروید و سپس مسیر خود را به سمت روستای شیرآباد ادامه دهید. حدود ۲ کیلومتر که از روستا فاصله بگیرید، طبیعت زیبای گلستان جلوه ای تازه پیش رویتان خواهد گذاشت. خودروی خود را در پارکینگ پارک کنید و راه جنگل را در پیش بگیرید. مجموعه آبشارهای شیر آباد، به شکل پلکانی هستند و یکی پس از دیگری و به فاصله کمی از هم، بر روی حوضچه های عمیقشان فرو می ریزند.

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

این مجموعه، شامل ۷ آبشار کوچک بزرگ است که در مسیر رودخانه ای خروشان و در میان جنگل های انبوه و بسیار زیبای شیرآباد جای خوش کرده اند. با حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی ساده در دل جنگل، به آبشار اول شیرآباد خواهید رسید. این آبشار حدود ۲۵ متر ارتفاع دارد و عمق حوضچه آن در برخی نقاط به ۸۰ متر هم می رسد. آبشار اول شیرآباد، در دسترس ترین آبشار این مجموعه است. به همین دلیل شاید شلوغی آن به خصوص در روزهای تعطیل اذیتتان کند.

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

اما این تازه اول راه است. اگر کمی همت کنید و مسیر نسبتا سخت تا آبشار دوم را طی کنید، به آبشاری با ارتفاع حدود ۱۵ متر خواهید رسید که جمعیت کمتری برای بازدید در آن حضور دارند. هرچه که بالاتر بروید، هم محیط و آبشارها زیباتر می شوند و هم از جمعیت و شلوغی اطراف آبشارها کاسته می شود. زیباترین و بزرگترین آبشار این مجموعه، آخرین آن هاست که حدود ۳۰ متر ارتفاع دارد و حوضچه هایی به عمق ۴۰ و ۸۰ متر در مجاورت آن ایجاد شده اند.

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

تفریحات رایج در مجموعه آبشارهای شیرآباد

پیاده روی در دل جنگل های انبوه این منطقه در کنار رودخانه ای خروشان و تماشای آبشارهای حیرت انگیز شیرآباد، روحتان را جلا خواهد داد و خاطراتی خوش را برایتان رقم خواهد زد. فراموش نکنید که دوربین عکاسیتان را به همراه داشته باشید. چرا که در این منطقه، مناظری را خواهید دید که شاید دیگر فرصت دیدنشان را نداشته باشید. مجموعه آبشارهای شیرآباد بهترین مکان برای علاقه مندان به عکاسی از طبیعت است.

آبتنی در آبشارهای شیرآباد

اما اصلی ترین فعالیتی که گردشگران در این مکان انجام می دهند، شنا و آب تنی است. آب بازی در حوضچه های پر از آب این منطقه، لحظات بسیار مفرحی را برایتان رقم خواهد زد.

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

اگر از علاقه مندان به صخره نوردی و فرود از آبشارها هستید، این نوید را به شما می دهم که آبشارهای شیرآباد از بهترین آبشارها برای فرود آمدن هستند.

جنگلهای زیبای شیرآباد

در گوشه و کنار این جنگل، گروه هایی را خواهید دید که بساط پیک نیک خود را پهن کرده اند، استراحت می کنند و از بودن در یک مکان خوش آب و هوا لذت می برند. اگر شما هم اهل پیک نیک کردن هستید، پیشنهاد می کنیم که بساط جوجه کباب خود را به همراه داشته باشید!

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

غار دیو سپید

با حدود ۴۰ دقیقه جنگل نوردی نسبتا سخت، به غار دیو سپید خواهید رسید. این غار در میانه های مسیر آبشارهای هفت گانه شیرآباد قرار دارد و یکی از مطرح ترین جاذبه های گردشگری این مجموعه محسوب می شود. این غار حدود ۲۳۵ متر طول دارد و در ارتفاع ۳۱۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. اگر تمایل دارید تا از این غار هم بازدید داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که هدلایت به همراه داشته باشید. برای بازدید از این غار، نیازی به تجهیزات حرفه ای غار نوردی نیست.

غار دیو سپید

غار دیو سپید

بهترین فصل سفر به آبشارهای شیرآباد

سفر به این منطقه در تمامی ایام سال امکان پذیر است. اما به دلیل گرمای هوا در اواسط تابستان و البته سرمای زمستان، بهترین زمان سفر به این منطقه از فروردین ماه هر سال تا اواسط خرداد است.

تاریخ نشر : ۲۹-۰۶-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=12030

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *