تور کانادا تابستان 99

15 مورد از هیجان انگیز ترین سرسره های آبی جهان

۱۵ مورد از هیجان انگیز ترین سرسره های آبی جهان

 1. آکوالوپ، کره جنوبی 

 2. اِپیک پلانچ 

 3. فَمیلی بومرَنگو 

 4. بوئینگ ۷۴۷ 

 5. مَستِر بِلَستر واتر کاستر 

 6. اشلیتربان 

 7. پارک آبی سیام 

 8. بولِت بول 

 9. لیپ آف فِیت 

 10. سایکلون (گردباد) 

 11. پارک آبی وُرلد 

 12. اینسانو (دیوانه)

 13. بیگ تاندِر (تندر بزرگ)

 14. جمیرا اِسکِرا 

 15. تانتروم اَلی، دبی 

 

۱ – آکوالوپ، کره جنوبی 

کره جنوبی یک مسابقه بسیار هیجان انگیز دارد که در آن چهار نفر با هم وارد حلقه های آکوالوپ شده و در آن می چرخند. یک تفریح آبی بی نظیر که نباید از دستش داد.

آکوالوپ، کره جنوبی 

آکوالوپ، کره جنوبی

۲ – اِپیک پلانچ 

با اِپیک پلانچ آشنا شوید: یک سرسره آبی ۶۰ متری که شخص را به یک ماجراجویی به دور آب های دریای مدیترانه می برد.

اِپیک پلانچ 

اِپیک پلانچ

 

۳ – فَمیلی بومرَنگو 

منظور از ۱۰۸۰، کیفیت تلویزیون های فول اچ دی هستش؟ نه اصلاً. منظور ۱۰۸۰ نفری هستند که این سرسره آبی دیوانه وار و باحال در هر ساعت از آنها پذیرایی می کند. اگر کسی یک بار این سرسره را امتحان کنه، کاملاً دلیلش را متوجه خواهد شد. این سرسره لذت بی وزنی را در افراد ایجاد می کند و بعد آنها را به سمت سرازیری سر می دهد.

فَمیلی بومرَنگو 

فَمیلی بومرَنگو

۴ – بوئینگ ۷۴۷ 

سرسره آبی اورِگون؟ باورش سخته اما واقعیت دارد. تازه دانستن جای این سرسره آبی در نوع خودش جالبه: شاید کسی نداند اما این سرسره آبی در یک موزه هوایی و در داخل یک هواپیمای واقعی مخفی شده که یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ هستش.

بوئینگ 747 

بوئینگ ۷۴۷

 

۵ – مَستِر بِلَستر واتر کاستر 

در منطقه ای که استراحتگاه های منطقه پالم دبی قرار دارند، تعدادی سرسره آبی شگفت انگیز وجود دارد که تعریف جدیدی را از جاذبه داشته و افراد را بر خلاف جاذبه زمین به سمت بالا سر می دهند. چطور همچنین چیزی ممکن است؟ بهتر است خود افراد به دبی بروند و از نزدیک این محل را تماشا کنند. نکته مهم اینکه اگر صحبت از جت های آبی بشود، بهتر است افراد تنهایی سوار آن شوند و از این تجربه لذت ببرند.

مَستِر بِلَستر واتر کاستر 

مَستِر بِلَستر واتر کاستر

۶ – اشلیتربان 

اتوبان های کشور آلمان به سرعت بالای خودروهایشان مشهور هستند. اشلیتربان هم در شهر کانزاس سیتی به سواری های سریعی که در حد جنون سریع هستند شناخته می شود. این سرسره دارای یک سقوط آزاد ۱۷ طبقه ای است. بله درست شنیدید ۱۷ طبقه. قیافه افراد دو ثانیه بعد از شروع سقوط از لبه آن دیدنی است.

 

اشلیتربان 

اشلیتربان

۷ – پارک آبی سیام 

جزایر قناری فوق العاده زیبا هستند. این موضوع در مورد پارک آبی سیام که به سبک پارک های کشور تایلند ساخت شده و دارای سقوطِ آزادهای شگفت انگیزی در زیر نور آفتاب داغ است هم صادق می باشد.

پارک آبی سیام 

پارک آبی سیام

۸ – بولِت بول 

بعد از برگزاری مسابقات المپیک پکن، کلی وسیله جدید در استخر مجتمع المپیک واتر کیوب ساخته شد که بولت بول یکی از آن هاست و نام “کاسه گلوله” واقعاً برازنده آن است. بسیاری می پرسند چرا نام آن کاسه گلوله است؟ بهتر است افراد بعد از این که در داخل تونل آن مثل شلاق به این ور و آن ور کشیده شدند این سوال را دوباره بپرسند.

بولِت بول 

بولِت بول

۹ – لیپ آف فِیت 

افرادی که در کشور باهاماس به سر می برند و به دنبال یک چالش جدید هستند، بهتر است سری به این سرسره آبی بزنند. این سرسره یک تونل ۱۸ متری دارد که به زیبایی شبیه به معابد هرمی شکل مایان ها ساخته شده و افرادی که سوار آن می شوند در انتها و با گذر از تونل، به یک استخر پر از کوسه می رسند. آیا واقعاً این سرسره یک پرش قهرمانانه هستش؟ بله کاملاً. اگر کسی از سوار شدن آن وحشت داشته باشه اصلاً از پسش بر خواهد آمد. دو نفره سوار شدن چطور؟ دو نفره هم میشه فقط باید ایمان داشته باشید.

لیپ آف فِیت 

لیپ آف فِیت

۱۰ – سایکلون (گردباد) 

صبر کنید، یعنی چیزی شبیه به یک حلقه؟ بله کاملاً درسته. کشور کانادا اصلاً در مورد پارک های آبی خودش شوخی نداره، حداقل در مورد پارک آبی وُرلد واترپارک که اصلاً شوخی نداره. این پارک آبی جای بسیار دیدنی است.

سایکلون (گردباد) 

سایکلون (گردباد)

۱۱ – پارک آبی وُرلد 

تماشا کنید: یک پارک آبی تمام عیار و فوق العاده.

پارک آبی وُرلد

پارک آبی وُرلد

 

۱۲ – اینسانو (دیوانه)
برزیل: برزیلی ها در شادی کردن استاد هستند و این موضوع در این پارک آبی واضح تر از هر جای دیگری به چشم می خورد چرا که یکی از برجسته ترین سرسره های آبی در این جا است.

اینسانو (دیوانه)

اینسانو (دیوانه)

 

۱۳ – بیگ تاندِر (تندر بزرگ)

نه این سرسره آبی اصلاً خیالی نیست چرا که این سرسره که در پارک آبی رَپید در فلوریدا قرار دارد. افراد می توانند در گروه های چهار نفره به ماجراجویی در تونل های این سرسره بروند و بعد از آن به داخل یک گودال فوق العاده جالب سقوط می کنند.

بیگ تاندِر (تندر بزرگ)

بیگ تاندِر (تندر بزرگ)

۱۴ – جمیرا اِسکِرا 

این سرسره آبی زیبا در شهر دبی قرار دارد و الماسی در میان بیابان های خشک است. افراد در این جا در داخل کپسول هایی می ایستند و منتظر هستند تا درب کف این محفظه باز شده و آنها را به داخل مسیر بیندازد. به محض خالی شدن زیر پای افراد، قلب آنها هم از ترس خالی می شود که لذت بسیاری را برای مسافران به همراه دارد.

جمیرا اِسکِرا 

جمیرا اِسکِرا

۱۵ – تانتروم اَلی، دبی 

اگر کسی با دایاگان اَلی آشنایی داشته باشد، حتماً باید تانتروم اَلی در دبی را امتحان کند. این سرسره درست مثل یک انفجار از شدت خشم است. وقتی که قایق چهار نفره آن سقوط می کند، صدای جیغ و فریادهای بسیاری در پیچ و تاب مسیرهای آن به گوش می رسد!

تانتروم اَلی، دبی

تانتروم اَلی، دبی

تاریخ نشر : ۱۹-۰۶-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=11869

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *