تور کانادا تابستان 99

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای ویژه کریسمس

برای برگزاری جشن کریسمس و سال نوی میلادی نیز در هر کدام از کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی از نمادهای خاصی استفاده می‌کنند که در کنار درخت کریسمس، تزئینات، کادوهای رنگارنگ و شیرینی های خوشمزه در مجموع عید سال نوی میلادی را تشکیل می‎دهند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با کادوهای مخصوص کریسمس و یا نمادهایی که در کشورهای مختلف برای این جشن استفاده می‌شود، آشنا کنیم.

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای ویژه کریسمس

کادوی کریسمس در چین

کریسمس جزو جشن های اصلی و ملی مردم چین نیست ولی مردم این کشور علاقه زیادی به کادوهای کریسمسی دارند. کادوهای چینی برای جشن کریسمس مثل بقیه رسوم این کشور از نمادهای ملی آنها تبعیت می‌کند. چینی ها به طور معمول در روز کریسمس یا جشن سال نو به یکدیگر کلاه پاندا، زیورآلات تبریک کریسمس، چاپستیک اژدها، چای سبز چینی، آویز مخصوص گره چینی هدیه می‌دهند.

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای کریسمس ترکیه

کریسمس جزو جشن های رسمی کشور ترکیه محسوب نمی‌شود اما مردم این کشور در روزهای جشن سال نو علاوه بر استفاده از درخت کاخ تزئین شده، به یکدیگر شکلات، مجسمه های بابانوئل و کادوهای کریسمسی هدیه می‌دهند. آنچه باعث شهرت ترکیه در کریسمس شده، برگزاری کنسرت ها و اعلام تخفیف های قیمتی مناسب است که گردشگران را وادار به خرید تور ترکیه در سال نوی میلادی می‌کند.

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای ویژه کریسمس

عجیب ترین کادوهای کریسمس

در ادامه برخی از شناخته شده ترین اشیایی که به عنوان کادوی کریسمس از آنها در سراسر دنیا استفاده می شود را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد.

کلاه بیس بال یا کلاه لبه دار کریسمس

کلاه ها یکی از لباس‌هایی هستند که در بیشتر جشن‌ها به عنوان نماد استفاده می‌شوند. یکی از کادوهای جالب کریسمس کلاه بیس‌بال یا کلاه لبه دار می‌باشد که با نمادها و طرح های ویژه کریسمس تزئین شده باشد. این کادو بیشتر در کشورهای اروپایی و امریکایی رواج دارد و جزو کادوی کریسمس ارزان و مناسب محسوب می‌شود.

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای ویژه کریسمس

تی شرت و ژاکت عجیب کریسمسی

یکی دیگر از کادوهای کریسمس خرید تی‌شرت Christmas Sweater، پلیور و ژاکت با طرح های عجیب و گاهی باور نکردی می‌باشد. این محصول نیز مانند آویز مو و ریش جزو کادوهای مرسوم نیست و چند سالی‌ست که بین جوانان اروپایی و علاقه مندان به مد و فشن رایج شده است. این تی‌شرت ها به گونه‌ای هستند که طرح برجسته ای از نماد کریسمس، حیوان و طرح خاصی روی پیرهن دوخته می‌شوند. لباس های بافتنی که روی آنها طرح هایی کریسمسی داشته باشد از گذشته رواج داشت اما حالا شاهد حضور تی شرت هایی با طرح هایی عجیب هستیم.

کلاه موزیکال کریسمس

همان‌طور که قبل‌تر به شما عزیزان گفته شد انواع کلاه با طرح های مختلف پای ثابت جشن های کریسمس می‌باشند. از جدیدترین طرح های کلاه کریسمس کلاه الکتریکی و کلاه موزیکال است که شروع آن را باید از کانادا بدانیم. این کلاه به محض فشار دادن یک دکمه شروع به حرکت می‌کند و بعضی از آنها نیز موسیقی مخصوص تبریک کریسمس را اجرا می‌نمایند.

آویز عنکبوتی درخت کریسمس

مردم کشور اکراین عقیده دارند که علاوه بر گوی های رنگی، چراغ و تزئینات دیگر، باید آویز عنکبوت یا تار عنکبوت را به درخت کریسمس آویزان کنند. تاریخچه رسم آویزان کردن تار عنکبوت در اوکراین به زمانی برمی‌گردد که بیشتر مردم این کشور در فشار اقتصادی شدیدی بودند بنابراین پول کافی برای خرید تزئینات درخت کریسمس نداشتند. آنها کل درخت را با تارهای عنکبوت و یا نخ هایی شبیه آن می‌پوشاندند و چند چراغ کوچک زیر آن قرار می‌دادند. این‌طور به کودکانشان القا می‌کردند که درخت زیر پوشش نقره ای قرار دارد و بابانوئل برای حفاظت از درخت آن را مخفی کرده است. البته این رسم در سایر کشورهای جهان برای جشن هالووین استفاده می‌شود.

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای ویژه کریسمس

کوتوله های کریسمس ایسلند

کوتوله ها یا پسران ایسلند یکی از نمادهای فرهنگی کریسمس در کشور ایسلند می‌باشد. مردم ایسلند به طور معمول مجسمه کوتوله ها را به یکدیگر کادو می‌دهند و یا از آنها به عنوان آویز درخت کریسمس استفاده می‌شود. البته هر سال نزدیک به شروع کریسمس و جشن های سال نو، عده ای با پوشیدن لباس های خاص این شخصیت های کارتونی، خودشان را شبیه به کوتوله های کریسمسی Christmas Lads در می آورند و مراسم خاصی مانند ماهیگیری در یخ را اجرا می‌کنند.

کادوهای ویژه کریسمس

کادوهای ویژه کریسمس

تاریخ نشر : ۲۴-۰۹-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=12796

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *