تور کانادا تابستان 99

جاذبه‌های گردشگری بالی 

جاذبه‌های گردشگری بالی

کشور اندونزی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا و در میان کشورهای رو به توسعه است. گردشگری در اقتصاد اندونزی نقش موثری دارد و این کشور با داشتن مکان های توریستی بسیار، از بهترین مقاصد گردشگری برای مسافران است.

با توسعه خطوط هوایی و به وجود آمدن شرکت های مختلف برگزار کننده تورهای اندونزی، رفت و آمد بین ایران و اندونزی نیز برای مسافران ایرانی بیشتر شد و کم و بیش می‌توان گفت که این کشور نیز در زمره کشورهای دلخواه ایرانیان برای گذران تعطیلات خود است.

یکی از جزایر زیبای اندونزی، بالی نام دارد. این جزیره فاصله‌ای ۲ ساعته تا جاکارتا به عنوان پایتخت اندونزی دارد و با دیدنی های منحصر به فرد خود، سفری فراموش نشدنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بالی مکان‌های دیدنی بسیار و جاذبه های بالی بسیار متنوع هستند که قبل از سفر به بالی باید با تمام آن‌ها آشنایی پیدا کرد.

جاذبه‌های گردشگری بالی 

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاهای دیدنی بالی کجا هستند؟

بالی جزیره ای کوچک و زیبا است و همجواری آن با اقیانوس هند و آرام، آب و هوایی منحصر به فرد را به این جزیره داده است. بالی، بدون شک یکی از برترین مقاصد توریستی جهانی است و سفر به آن حتما توصیه می شود. آب و هوای استوایی و جنگل های بارانی، کوه های آتش فشانی متعدد و مزارع کشت چای و برنج جذابیت های بصری زیادی را برای مسافران فراهم می کند. البته نباید فراموش کرد که امکانات رفاهی و هتل های بسیار مجلل در کنار مناظر طبیعی بر زیبایی های این جزیره افزوده است.

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی

 

۱- پارک آبی WaterBom:

پارک های آبی از دسته استخر های سر باز با امکانات زیادی هستند که تفریحی جذاب برای علاقه مندان به شنا و هیجان به شمار می رود. پارک آبی واتربوم این قابلیت را دارد تا یک روز کامل شما را پر کند. سرسره های پر پیچ و تاب، تونل های آبی مختلف، استخر روباز در کنار فروشگاه ها و کافه رستوران ها، تنها گوشه ای از جذابیت های این مجموعه است.

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی

۲- استفاده از امکانات غواصی:

همچون دیگر سواحل معروف اندونزی، بالی نیز با داشتن شرکت های غواصی، می تواند برای علاقه مندان به این مجموعه ها جذاب باشد. لذت دیدن کف اقیانوس و ماهیان دریایی و لذت شنا و غواصی در آب های اقیانوس آرام، چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. بعضی شرکت ها اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی نیز می کنند که می تواند برای بسیاری مفید باشد.

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی

۳- معبد Besakih:

راهب ها و مبلغان دین هندوییسم در اندونزی تعداد بی شماری دارند و معابد بسیار زیادی هم در جای جای این کشور ساخته اند. یکی از این معابد بسیار قدیمی و بزرگ، معبد Besakih است. این معبد در دامنه کوه معروف آگونگ در شرق بالی واقع شده است و در تمامی ساعات شبانه روز برای مردم محلی و پیروان باز است.

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی

۴- معبد Tanah Lot:

این معبد شاید یکی از عجیب ترین معابد دنیا باشد. تاسیس این معبد به سال ۱۴۸۹ میلادی برمی گردد و پیشینه ای دیرینه دارد. اما چیزی که این معبد را از دیگر معابد متفاوت کرده است، این است که این معبد بر صخره ای بزرگ ساخته شده است و راه ارتباطی میان خشکی و معبد، تنها از میان دریا است. شما تنها در صورت کم بودن موج های دریا می توانید به بازدید از این معبد هندویی بروید.

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی

۵- تورهای دوچرخه سواری:

یکی از جذابیت های جزیره برای مسافرینی که می خواهند زیبایی های جزیره خود به تنهایی ببینند، استفاده از تورهای دوچرخه سواری است. اگر کمی حوصله و البته توان دوچرخه سواری دارید حتما این پیشنهاد را از دست ندهید و سعی کنید تا جزیره را با دوچرخه بپیمایید و مناظر آن را با دقت تماشا کنید.

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی

۶- مزارع برنج:

همانطور که گفتیم، نزدیکی به اقیانوس و بالا بودن رطوبت هوا و داشتن خاک حاصل خیز باعث شد تا مزارع برنج در تمامی جزیره پراکندگی داشته باشد. دیدن مناظر مزارع پلکانی برنج شاید نصیب هر فردی نشود. این مزارع، می تواند در فصل کاشت برنج، شما را معطوف عطر خود کند و البته چشم انداز بی نظیری را نصیبتان کند.

جاذبه‌های گردشگری بالی

جاذبه‌های گردشگری بالی

۷- پارک جنگلی اوبود:

این پارک جنگلی در میان روستای Padangtegal‏ است و منطقه ای حفاظت شده برای گونه های گیاهی و جانوری به شمار می رود. البته شهرت این پارک بیشتر به دلیل میمون های آن است و شما به عنوان گردشگر می توانید به راحتی و از نزدیکی انواع میمون های مختلف را دیده و از آن ها لذت ببرید. این پارک به دلیل حفظ محیط اهمیت زیادی دارد و سعی کنید به حیوانات غذا ندهید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۸- مرکز هنر اوبود:

این مرکز هنر در واقع یک موزه از صنایع دستی محلی است که امکان فروش آن ها برای گردشگران و مسافران فراهم است. روستاییان منطقه به دلیل شناخته شده بودن بالی، تمامی صنایع دستی خود را برای فروش به مرکز هنر می اورند و شما می توانید انواع هنر های محلی، شال و روسری پشمی و نخی، لباس های بومی و پراهن و تیشرت های دست باف، تابلو های نقاشی و کلاژ، ظروف کار شده و انواع مجسمه ها را تهیه کنید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۹- سافاری و گردش در پارک حیوانات:

شاید دفعات زیادی به باغ وحش رفته باشید و حیوانات را در پشت قفسه های فلزی مشاهده کرده باشید. اما حیوانات در مکان آزاد رها است که طبیعت خود را نشان می دهند. قصد سافاری بالی از راه اندازی مجموعه پارک حیوانات آشنایی مسافران با زندگی واقعی حیوانات است. اتوبوس های سافاری در میان جنگل های انبوه و دشت های سرسبز بالی می گردند و بازدید کنندگان را از نزدیک با زندگی و رفتار حیواناتی مانند فیل، اورانگوتان، گرگ، شغال، گورخر، گرکدن و دیگر حیوانات درنده آشنا می کنند. همینطور می توانید در این مجموعه لذت فیل سواری را نیز تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۰- انجام تفریحات آبی:

یکی از کارهایی که هیجان و لذت را با هم به شخص القا می کند، موج سواری است. برای کسانی که میخواهند تجربه تفریحات آبی را داشته باشند ساحل بالی یکی از بهترین مکان ها است. موج سواری، جت اسکی و استفاده از قایق های تندرو از این دست کارها است. موج سواری ها را در مناطق کم عمق تر دریا انجام می دهند زیرا بیشتر افرادی که به ان جا می آیند افراد اماتور هستند. اما جت اسکی و قایق های تندرو محدودیت های موج سواری را ندارند. در کنار شما گاهاً مربیان این کار هم حضور دارند تا شما بیشترین هیجان را تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۱- رفتینگ در بالی:

یکی از رودخانه هایی که به دریا می ریزند، رود آیونگ است. وجود مسیر پر پیج و خم و همینطور ناهمواری های کف رودخانه باعث شده تا این رودخانه به یکی از بهترین مکان ها برای انجام ورزش رفتینگ به شمار بیاید. شما می توانید به شکل گروهی سوار بر قایق های مخصوص رفتینگ و در البته حضور یک حرفه ای، ترس و هیجان را در کنار هم احساس کنید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۲- دیدن کف اقیانوس:

زیبایی های اقیانوس محدود به روی آن نیست و در کف اقیانوس های آرام و هند شما می توانید اصلی ترین زیبایی های آن را مشاهده کنید. تپه های مرجانی، ماهیان و جانوران دریایی، لاک پشت های دریایی، سفره ماهی ها و فضای آرامش بخش و آبی بیکران اقیانوس منظره ای نیست که بتوان آن را به راحتی از دست داد. سعی کنید با تورهای گشت زنی زیر دریا همراه شوید و از این دیدنی ها استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۳- موج سواری با کایت:

یکی از لذت هایی که می توان از آن به عنوان ورزشی جدید نام برد، موج سواری با کایت است. این ورزش ترکیبی از کایت سواری و موج سواری است و با استفاده از جریان باد می توانید روی سطح آب حرکت کنید. سواحل شرقی بالی را می توان یکی از محل های انجام این ورزش نام برد.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۴- آفرود در جزیره:

لذت رانندگی با ماشین های شاسی بلند و آفرود چیزی نیست که همگان بتوانند آن را تجربه کنند. تورهایی مخصوص به برگزاری این کار هستند و با گرفتن هزینه به شما ماشین های مخصوصی را ارائه می دهند که می توانید با آنها تمامی جزیره را بگردید و از پستی بلندی های مسیر نترسید. علاوه بر ماشین، موتورهای چهار چرخ مخصوص هم می تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۵- باغ پرندگان و خزندگان:

مانند دیگر جزیره های استوایی، بالی نیز دارای پوشش گیاهی و جانوری متعدد و متراکم است. بسیاری از پرندگان و خزندگان استوایی را می توانید در این جزیره تماشا کنید. اما اگر توانایی رفتن به جنگل های ناشناخته را ندارید می توانید از باغ پرندگان استفاده کنید که تمامی گونه های موجود در اطراف را به اینجا آورده اند. از زیبایی های این باغ می توان به آزاد بودن آن اشاره کرد و شما می توانید به راحتی با تمامی پرندگان و خزندگان عکس بگیرید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۶- چشمه های آب گرم بانجار:

هیچ چیز مانند استفاده از حمام های آب گرم طبیعی و معدنی، نمی تواند خستگی چند روزه سفر را از تن آدم خارج کند. این چشمه های آب گرم در ۵ کیلومتری جنوب ساحل لاوینا قرار دارد و به طرز شگفت انگیزی آرامش بخش و ساکت است. واقع شدن در میان درختان انبوه، معماری سبک بودایی و حضور آب گرم باعث شده تا این مکان یکی از بهترین فضاها برای گذراندن روز های آخر سفر باشد.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۷- تاب سواری بالی:

تاب سواری در بالی یکی از کم‌هزینه‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین جاذبه‌ها و جاهای دیدنی بالی است. این روزها این جاذبه‌ی بالی به شدت معروف شده و هرکسی که به بالی سفر می‌کند برای اینستاگرامش هم که شده، به یکی از مراکز تاب سواری بالی رفته و با پرداخت هزینه‌ای نه چندان زیاد، هم هیجان تاب سواری ۶۰ متری را تجربه می‌کند و هم عکس‌های زیبایی می‌اندازد.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۸- اجاره‌ی موتور در بالی:

موتور سواری و اجاره‌ی موتور در بالی درست است که جاذبه گردشگری به حساب نمی‌آید ولی یکی از بهترین و مهم‌ترین کارهایی است که باید در بالی انجام دهید. با اجاره‌ی موتور در بالی به صورت روزانه، به راحتی می‌توانید به هرکجا از بالی که دوست دارید بروید ولی در نظر داشته باشید که داشتن گواهینامه بین‌المللی ضروری است.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

۱۹- معبد اولون دانو Ulun Danu:

با سرچ در مورد بالی به راحتی قابل مشاهده است که اصلی‌ترین و معروف‌ترین مکان و جاذبه‌ی بالی، معبد اولون دانو است. این معبد در کنار آب ساخته شده است و در صورتی که  به جزیره بالی سفر کنید و از این معبد دیدن نکنید انگار که بالی نرفته‌اید. پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از سفر به بالی در مورد معبد اولون دانو و همچنین تاریخچه این معبد بیشتر مطالعه کنید و حتما در کنار این بنا عکس یادگاری بگیرید.

جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

تاریخ نشر : ۱۹-۰۸-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=12487

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *