تور کانادا تابستان 99

زیباترین پارک های ملی کانادا

زیباترین پارک های ملی کانادا

کانادا با جاذبه های منحصر به فرد، و مردمی با ملیت های مختلف، همیشه مقصد مهمی برای گردشگران بوده است. جاذبه ها و زیبایی های این سرزمین بسیار زیاد است .
بسیاری از توریست ها که اطلاعات خوبی درباره ی این کشور ندارند، ترجیح می دهند که از شهر های بزرگی همچون ونکوور، تورنتو و اتاوا دیدن کنند. طبیعت بکر و بی نظیر کانادا، از قله ی کوهستان های پوشیده از برف گرفته تا پوشش جنگلی در کنار سواحل و پارک های ملی ارزش دیدن دارند و می بایستی از این مناظر دیدن کنید. در ادامه پارک های ملی فوق العاده زیبای کانادا را معرفی می کنیم.
  • پارک ملی یوهو (Yoho National Park)

  • پارک ملی جزیره پرنس ادواردز (Prince Edward Island National Park)

  • پارک ملی اویوئیتاک (Auyuittuq National Park)

  • پارک ملی گراس مورن (Gros Morne National Park)

  • پارک ملی کوهستانی رایدینگ (Riding Mountain National Park)

  • پارک ملی دریاچه واترتون (Waterton Lakes National Park)

  • پارک ملی پسیفیک ریم یا اقیانوس آرام (Pacific Rim National Park)

  • پارک ملی ناهانی ( Nahanni National Park)

  • پارک ملی جاسپر (Jasper National Park)

  • پارک ملی بَنف (Banff National Park)

زیباترین پارک های ملی کانادا

زیباترین پارک های ملی کانادا

پارک ملی یوهو (Yoho National Park)

لازم به ذکر است که کوهستان ها و سواحل غربی، استان های آلبرتا و بریتیش کلمبیا را از یکدیگر جدا کرده است. پارک ملی بَنف در خاک ایالت آلبرتا قرار دارد و پارک ملی یوهو که از ازدحام کمی برخوردار است در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است.

پارک ملی یوهو تنها دو ساعت از شهر شلوغ کالگری فاصله دارد و دروازه ای پر از هیجان به سوی طبیعت می باشد و یکی از جاذبه های تماشایی برای دوستداران طبیعت و محیط زیست محسوب می شود. در این پارک ملی بیش از ۵۰ دریاچه وجود دارد که بزرگ ترین آنها دریاچه امرالد می باشد که با رنگ های روشن و زمردی مکانی شگفت انگیز برای توریست ها می باشد.

همچنین دریاچه ی زیبای اوهارا که در این پارک ملی قرار دارد، بسیار تماشایی بوده و اغلب پس زمینه عکس های یادگاری گردشگران می باشد. از دیگر جاذبه های تماشایی و زیبای پارک ملی یوهو می توان به پل طبیعی، آبشار های بی نظیر تاکاکاو و آبشار واپتا اشاره کرد که هر یک دلیل خوبی برای بازدید از پارک ملی یوهو می باشند.

پارک ملی یوهو (Yoho National Park)

پارک ملی یوهو (Yoho National Park)

پارک ملی جزیره پرنس ادواردز (Prince Edward Island National Park)

همانطور که از نام پارک ملی جزیره پرنس ادواردز مشخص می باشد، این پارک در جزیره پرنس ادواردز واقع شده است. کشور کانادا دارای سه استان جزیره ای می باشد و جزیره پرنس ادواردز تنها استان جزیره ای است که در اقیانوس اطلس قرار دارد.

این پارک ملی در ساحل شمالی واقع شده است. پارک ملی جزیره پرنس ادواردز صخره های سرخ رنگی دارد که مایل ها در امتداد مسیر های ساحلی کشیده شده است. در روی شن های ساحلی می توانید استراحت کنید، در دریا شنا کنید و در طول شب درون کمپ اقامت کنید. بنا ها و موزه های مختلفی درون این پارک ملی قرار دارند.

گردشگران زیادی از بندر و فانوس دریایی کوه هد یا از میراث گرین گیبل دیدن می کنند. شخصیت داستانی آنه گرین گیبل در میان آثار نمادین کودکان این مکان را به عنوان منزل خود معرفی کرده است. صخره های قرمز که در کنار سواحل شنی سفید رنگ قرار گرفته اند این جزیره را به یکی از زیباترین جزایر کانادا تبدیل کرده اند. گفتنی است که علاوه بر گونه های مختلف جانوران، گونه های مختلف گیاهان نیز در این پارک به چشم می خورد.

پارک ملی جزیره پرنس ادواردز (Prince Edward Island National Park)

پارک ملی جزیره پرنس ادواردز (Prince Edward Island National Park)

  پارک ملی اویوئیتاک (Auyuittuq National Park)

جزیره ی بافین به عنوان بزرگ ترین جزیره ی کانادا و یکی از جزایر بزرگ جهان شناخته می ‌شود. این جزیره در شرق نوناووت در کانادا و غرب گرونلند قرار دارد.

لازم به ذکر است که پارک ملی اویوئیتاک در جزیره ی بافین واقع شده است. این مکان مقصدی معروف برای کارهای هنری بومی و بناهای قطبی می باشد و روز های طولانی تابستان را می توانید در این جزیره تجربه کنید. گردشگران زیادی در طول ماه های ژوئن تا جولای به این پارک ملی معروف سفر می کنند.در این ماه ها خورشید غروب نمی کند و در طول نیمه شب نیز همانند ظهر بر فراز آسمان می درخشد.

با سفر به این منطقه تجربه ی بی نظیری از خوابیدن در خانه های برفی یا سورتمه سواری در امتداد دشت هموار سرزمین های قطبی را به دست خواهید آورد. جاذبه های طبیعی بیشماری در این منطقه وجود دارد، و بهتر است که فرصت بازدید از دریاچه ها و رشته کوه های پوشیده از برف، دره های ژرف و حیات وحش دریایی در سواحل این منطقه را از دست ندهید.

  پارک ملی اویوئیتاک (Auyuittuq National Park)

پارک ملی اویوئیتاک (Auyuittuq National Park)

 

 پارک ملی گراس مورن (Gros Morne National Park)

پارک ملی گراس مورن در ساحل نیوفاندلند (Newfoundland) واقع شده است و در حقیقت این پارک نام خود را از دومین قله بلند کوه نیوفاندلند گراس مورن، که در این پارک قرار دارد، گرفته است. بیشترین فضای این پارک ملی را رشته کوه های بلندی احاطه کرده اند، و از کوه های آپالاج در شرق آمریکای شمالی تا این نواحی گسترده شده اند.

طبیعت گردی یکی از دلایل اصلی بازدید از پارک ملی گراس مورن می باشد و بدون شک موقعیت های مناسب و بیشماری را برای تماشای چشم انداز های زیبای این پارک ملی به دست خواهید آورد. توریست ها اغلب در فصل تابستان همراه با راهنما در تالاب بروک غربی قایقرانی می کنند و به تماشای چشم انداز های بی نظیر و زیبای ارتفاعات اطراف می پردازند.

فانوس دریایی کاو هد، یکی دیگر از جاذبه های این پارک ملی می باشد که با منظره ای زیبا به همراه تاریخی غنی ارزش بازدید دارد. گفتنی است که پارک ملی گراس مورن در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و صخره های بزرگ و عجیب این پارک در مورد تشکیل اقیانوس ها و تغییرات زمین شناسی مورد مطالعه و بررسی دانشمندان قرار می گیرند.

 پارک ملی گراس مورن (Gros Morne National Park)

پارک ملی گراس مورن (Gros Morne National Park)

 

پارک ملی کوهستانی رایدینگ (Riding Mountain National Park)

پارک ملی کوهستانی رایدینگ یکی دیگر از جاذبه های کانادا می باشد که در زمین های پارکی نواحی مانیتوبای کانادا واقع شده است. این حیات وحش مکان مناسبی برای کمپ، طبیعت گردی و عکاسی از طبیعت می باشد. شهر واساگامینگ، مقصد توریستی محبوبی می باشد که در این پارک ملی قرار دارد، و گردشگران می توانند رستوران ها و خوراکی های خوب و لذیذ محلی در این ناحیه تهیه کنند، همچنین امکانات تفریحی شبانه زیادی در این منطقه وجود دارد.

علاقه مندان به تاریخ و هویت مناطق ترجیح می دهند اطلاعات خوبی درباره ی مکان های مختلف به دست آورند و این پارک ملی به خاطر موقعیت دورافتاده، در طول تاریخ جنگ جهانی دوم نقش کمپ برای زندانی ها را بر عهده داشته است.

توریست هایی که از پارک ملی کوهستانی رایدینگ بازدید می کنند، به سوی مسیر پیاده روی جزیره ی لوون نیز پیش می روند و در این مکان به تماشای حیات وحش و حیواناتی همچون سگ آبی، گوزن شمالی، آهو، گرگ های خاکستری، شیر کوهی بومی آمریکای شمالی، پلیکان یا مرغ ماهی خوار سفید و غاز های کانادایی می پردازند. بایسون یا گاومیش وحشی آمریکای شمالی نیز در اطراف دریاچه اودی به چشم می خورند. درختان سپیدار سفید در پارک ملی کوهستانی رایدینگ چهره ای تماشایی به این محیط بخشیده اند.

پارک ملی کوهستانی رایدینگ (Riding Mountain National Park)

پارک ملی کوهستانی رایدینگ (Riding Mountain National Park)

 

 پارک ملی دریاچه واترتون (Waterton Lakes National Park)

پارک ملی دریاچه واترتون یکی از محبوب ترین جاذبه های کانادا می باشد و یکی از ویژگی های مهم این پارک، امتداد و گستردگی آن در بین مرز های ایالت متحده امریکا و کانادا می باشد. پارک ملی دریاچه واترتون مساحت زیادی از خاک کانادا را به خود اختصاص داده است.

این پارک در آلبرتای کانادا قرار دارد و یکی از اولین پارک های ملی کانادا به شمار می رود، قسمت دیگر این پارک در ایالت مونتانای آمریکا واقع شده است و در مرز کانادا و آمریکا قرار دارد و با نام پارک ملی گلیشر ایالت متحده امریکا شناخته می شود.

دریاچه ها و جاذبه های متنوع و فراوانی در این پارک وجود دارد. این دو پارک ملی در کنار هم با عنوان پارک صلح بین المللی گلیشر – واترتون معروف می باشند. دره ی باریک صخره های سرخ یکی از مهم ترین جاذبه های این پارک ملی می باشد، که صخره هایی با رنگ سرخ روشن داشته و می توان گفت که بیش از منطقه ی محافظت شده ی کانادا به صحرای آریزونا شباهت دارد.

همچنین میدان چراگاه گاومیش ها نیز برای توریست ها جذابیت زیادی دارد و گردشگران می توانند تعداد بیشماری از گاومیش ها را در زیستگاه طبیعی شان مشاهده کنند. دریاچه معروف کامرون جاذبه دیگر و مهمی می باشد که بازدیدکنندگان زیادی دارد و آبشار های زیبا و پر خروش بلک استون یکی دیگر از جاذبه های پارک ملی دریاچه واترتون می باشند و طبیعت گردی در این فضا و ناحیه بی نهایت لذت بخش بوده و خاطرات فراموش نشدنی را به همراه خواهد داشت.

پارک ملی دریاچه واترتون (Waterton Lakes National Park)

پارک ملی دریاچه واترتون (Waterton Lakes National Park)

 پارک ملی پسیفیک ریم یا اقیانوس آرام (Pacific Rim National Park)

پارک ملی پسیفیک ریم یا اقیانوس آرام در سواحل غربی جزیره ونکوور، در بریتیش کلمبیا واقع شده است و به طور متفاوتی به سه قسمت تقسیم شده است. بخشی از پارک با عنوان لانگ بیچ شناخته می شود که در خلیج ویکانینیش واقع شده است و این منطقه از معروف ترین و بهترین مناطق مناسب کمپ و موج سواری در سراسر کانادا محسوب می شود.

قسمت دیگر این پارک ملی با عنوان بروکن آیلند گروپ شناخته می شود که در این بخش مجموعه جزیره های کوچکی را می توانید مشاهده کنید که از معروف ترین این جزایر می توان به جزیره ی هند و کری اشاره کرد.

قسمت سوم این پارک ملی با عنوان وست کوست ترِیل یا مسیر ساحلی غربی شناخته می شود که مسیری طولانی برای طبیعت گردی بوده و مایل ها امتداد دارد و قسمت بیشتر این مسیر چشم اندازی رو به اقیانوس آرام دارد. دشت های ناهموار، جنگل های بارانی، صخره های ساحلی در امتداد ساحل، به چشم می خورند و مناظری تماشایی برای توریست ها خلق کرده اند.

پارک ملی پسیفیک ریم یا اقیانوس آرام (Pacific Rim National Park)

پارک ملی پسیفیک ریم یا اقیانوس آرام (Pacific Rim National Park)

 

پارک ملی ناهانی ( Nahanni National Park)

پارک ملی ناهانی در قسمت نواحی شمال غربی کانادا است و در منطقه کوه های مکنزی واقع شده است. گردشگران از طریق هواپیمای آبی به این مقصد دسترسی دارند. این جاذبه ی گردشگری دور از دسترس بوده و برای برخی از توریست ها جذاب تر و پر هیجان تر جلوه می کند.

رودخانه ی جنوب ناهانی یکی از جاذبه های زیبای این پارک ملی می باشد، گردشگران می توانند به قایقرانی پرداخته، در طول آب های رودخانه و تا نزدیکی آبشار های ویرجینیا، به کایاک سواری بپردازند. گردشگرانی که ترجیح می دهند شب را نیز با چادر زدن در دل طبیعت سپری کنند و چندین روز به طبیعت گردی بگذرانند ،  پارک ملی ناهانی را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. و از طریق هواپیما می توانند به این منطقه ی دورافتاده دسترسی داشته باشند. گفتنی است که زیبایی های این پارک ملی موجب شده که این پارک ملی در فهرست جهانی یونسکو به ثبت برسد.

پارک ملی ناهانی ( Nahanni National Park)

پارک ملی ناهانی ( Nahanni National Park)

 

 پارک ملی جاسپر (Jasper National Park)

پارک ملی جاسپر یکی دیگر از جاذبه های معروف کانادا است که درون رشته ‌کوه‌ های راکی آلبرتا واقع شده است.

پارک ملی جاسپر بزرگ ‌ترین پارک ملی کانادا می باشد که جاذبه های متنوعی از طبیعت گردی در دل کوهستان گرفته تا یخچال های طبیعی، همگی در این پارک ملی به وفور یافت می شوند. بازدیدکنندگان با انواع فعالیت های مختلف روبرو خواهند شد و این پارک برای هر نوع سلیقه ای خوشایند و جالب می باشد.

طبیعت گردی، تماشای حیات وحش و زندگی حیوانات در زیستگاه طبیعی آنها، صخره نوردی، ماهیگیری، کمپینگ و اسب سواری تنها بخشی از انواع فعالیت ها و سرگرمی های این پارک محسوب می شوند. یکی از جاذبه‌ های معروف این پارک، آبشار های آتاباسکا می باشد، که از طریق تنگه ‌های باریک به پایین فرو می ‌ریزد، بهتر است فرصت بازدید از این آبشار را از دست ندهید. همچنین آب های زلال دریاچه مدیسین و زیبایی این نواحی ارزش دیدن دارند.

پارک ملی جاسپر (Jasper National Park)

پارک ملی جاسپر (Jasper National Park)

 

پارک ملی بَنف (Banff National Park)

پارک ملی بَنف محبوب ترین جاذبه ی توریستی کانادا می باشد و در میان دیگر پارک های ملی شناخته شده و معروف است. این پارک ملی در میان کوه های راکی آلبرتا واقع شده است. گردشگران می توانند در طول سفر، اطلاعات خوبی درباره حیات وحش بومی، میراث و فرهنگ کانادایی به دست آورند.

در طول مسیر های پیاده روی به طبیعت گردی بپردازید و از چشمه ها و حمام های آب گرم و منطقه ی ملی و تاریخی بسین نیز دیدن کنید. دریاچه یخچالی لوئیس با مناظر و طبیعت زیبایش را نظاره کنید و با سوار بر گاندولا ها از نزدیک شاهد زیبایی ها و چشم انداز های با عظمت این محیط باشید.

گردشگران می توانند در پارک ملی بَنف با انواع برنامه ها از اسکی گرفته تا طبیعت گردی، گلف یا تماشای حیات وحش سرگرم شوند و لحظات به یاد ماندنی را در دل طبیعت سپری کنند.

پارک ملی بَنف (Banff National Park)

پارک ملی بَنف (Banff National Park)

تاریخ نشر : ۰۵-۰۵-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=11557

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *