تور کانادا تابستان 99

دنیای زیر آب دبی

دنیای زیر آب دبی

امارات متحده عربی بین خلیج فارس و خلیج عمان قرار دارد. تنوع موجودات آبی و جانداران وابسته به دریا، چه در سواحل و چه در دنیای زیر آب آن بسیار متنوع است. هر سال افراد بسیار زیادی برای آشنایی بیشتر با دنیای زیر آب و تجربه غواصی بدون هیچ دردسری به این آکواریوم می روند. دیدن حیوانات در مناطق حفاظت شده ساحلی و موقعیت های غواصی منحصر به فرد آن باعث شده دنیای زیر آب دبی بسیار محبوب و مشهور شود.

رستوران المحرا

باغ وحش زیر آب و آکواریوم دبی

آکواریوم تالار گمشده و تالاب سفیر

غواصی اسکوبا

 

دنیای زیر آب دبی

دنیای زیر آب دبیسپری کردن شب زیر آب‌ های اقیانوس بیشتر شبیه جمله ای است که تنها پس از غرق شدن در اقیانوس می تواند برای آدم ها محقق شود اما در دبی این آرزو برآورده شده است و می توانید با رزرو اتاق در هتل آتلانتیس د پالم شب را کف اقیانوس بخوابید.

 

دنیای زیر آب دبی

دنیای زیر آب دبی

رستوران المحرا

این رستوران یکی از گران ترین و در عین حال با کیفیت ترین رستوران های دریایی دبی است. رستورانی که داخل برج العرب قرار گرفته (و یکی از بهترین رستوران های آن است) . داخل آکواریوم خود بیش از ۱ میلیون لیتر آب جای داده است. شیشه آکواریوم از اکریلیک ساخته شده و برای کاهش تأثیر بزرگ نمایی حدود ۱۸ cm ضخامت دارد. این رستوران در میان ۱۰ رستوران برتر دنیا قرار دارد.

یکی از کوسه های گوره خری مجموعه ای به نام Zebedee رکورد هم نوعانش را شکسته و ۴ سال متوالی بچه دار شده است. اگر گذرتان به برج العرب افتاد پیشنهاد می کنیم حتما Zebedee را داخل آکواریوم پیدا کنید.

دنیای زیر آب دبی

دنیای زیر آب دبی

باغ وحش زیر آب و آکواریوم دبی

آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آبی آن در بزرگترین مرکز خرید جهان واقع شده است، که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می آید. یکی از بزرگترین آکواریوم های سرپوشیده در جهان، این مخزن ۱۰ میلیون لیتری است که بیش از ۱۴۰ گونه جانوری مختلف در آن زندگی میکنند . تنها ۳۰۰ کوسه و سفره ماهی در آن زندگی می کنند.

می توانید سوار یک قایق کف شیشه ای شوید، یا وارد تونل زیر آبی آن شوید و با قدم زدن در دنیای زیر آب به تماشای محیط شگفت انگیز اطرافتان بپردازید. اگر از دنیای زیر آب و ساکنانش ترسی ندارید می توانید همراه با کودکتان وارد قفس های داخل آب شوید و این گونه از فاصله نزدیک تری آن ها را ببینید.

علاقه مندان به غواصی هم می توانند در کلاس های دو روزه آکواریوم شرکت کنند و پس از گذراندن ساعات کافی و یادگرفتن آموزش‌های لازم مدرک غواصی padi خود را دریافت کنند.

دنیای زیر آب دبی

دنیای زیر آب دبی

آکواریوم تالار گمشده و تالاب سفیر

در ابتدا از هتل آتلانتیس د پالم و ویژگی های خارق العاده آن گفتیم اما جذابیت های این هتل بی پایان هستند . به جز دنیای زیر آب دبی و پارک آبی، آکواریوم تالار گمشده و تالاب سفیر نیز داخل همین هتل قرار دارند. این دو آن قدر بزرگ هستند که عنوان بزرگ ترین آکواریوم فضای باز خاورمیانه را از آن خود ساخته اند.

تالاب سفیر دارای ۶۵٬۰۰۰ موجود زنده است که امکان غواصی در کنار آنان را در اختیار شما می گذارد، آن ها فکر همه جا را کرده اند و هرکس با هر سطح مهارت و توانایی می تواند به نوع خاصی این تجربه را کسب کند. اگر حس و حال شنا کردن ندارید یا به هر دلیلی نمی خواهید خیس شوید، Aquatrek را امتحان کنید یا با استفاده از کلاه مخصوصی که به شما امکان می دهد زیر آب تنفس کنید، در آبهای ۳ متری قدم بزنید.

همه کودکان بالای ۶ سال امکان شرکت در ماجراجویی Aquatrek را دارند. اگر خودتان را جزو افراد شجاع می دانید و ترسی از دنیای زیر آب دبی ندارید پیشنهاد می کنید که Predator Dive را حتما امتحان کنید. تجربه برخورد بسیار نزدیک با ۱۴ کوسه و سفره ماهی مختلف و با دست غذا دادن به آن ها، فرصت خوبی برای غلبه بر ترس ها به نظر می رسد.

دنیای زیر آب دبی

دنیای زیر آب دبی

آکواریوم تالار گمشده با الگو برداری از ویرانه های باستانی آتلانتیس مدل سازی شده است. می توانید در تور افسانه ای آن شرکت کنید و با زندگی و مشخصات موجوداتی که در آکواریوم نگهداری می شوند آشنا شوید.

غواصی اسکوبا

غواصی اسکوبا در واقع هنگامی است که با استفاده از وسایل و تجهیزات لازم زیر آب می روید و برای نفس کشیدن با سطح آب کاری ندارید و دستگاه خودکفای تنفس زیر آب به همراه دارید.

شهر دبی دارای چندین مرکز صدور مجوز PADI و سواحل زیادی برای اکتشاف است. اگر دوست دارید به یک ماجراجویی بروید و دریای آبی عمیق را کشف کنید ، بهترین مکان های غواصی و تماشای شگفتی های دنیای زیر آب در امارات فجیره واقع شده اند. در ساحل شنی آن اقامت کنید و به غواصی سطحی بپردازید. غواصی سطحی با استفاده از لوله های تنفسی است که حداکثر تا ۴۰ سانتی متر پایین تر از سطح آب آورده می شوند. این گونه می توانید با خیال راحت جانداران و گیاهان اطراف را تماشا کنید و البته نیازی هم به تخصص های یک غواص حرفه ای ندارید.

دنیای زیر آب دبی

دنیای زیر آب دبی

تاریخ نشر : ۰۹-۰۴-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=11249

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *