تور کانادا تابستان 99

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

 

اکثر اشخاصی که قصد دارند برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنند، اولین جایی که به ذهنشان می آید کانادا است، چون دانشگاه های زیادی در شهرهای این کشور وجود دارد که برگزیدن یکی از آن ها کار دشواری است.نکته جالب این است که درکانادا ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج وجود دارد. هر ساله بیشتر از۱۵۰۰۰۰ دانشجو برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند و ویزای کانادا میگیرند.یکی از شهر های کانادا که نام آن کبک است به بهشت دانشگاهی معروف است.

شاخص های استاندارد برای برگزیدن دانشگاه های بهتر

همانگونه که ذکر شد، به منظور این که بتوانیم لیستی از بهترین شهر یا دانشگاهی را تنظیم کنیم و داشته باشیم،شاخص ها و استانداردهایی وجود دارد که در پایین نام برده ایم.

شاخص اول: رنکینگ دانشگاهی

از اینکه برای دانشگاه ها رنکینگ میگذارند و آن را در رتبه بندی QS دانشگاه های دنیا ثبت می کنند این است که کارکرد دانشگاه ها به طور جمعی رتبه بندی شود.

شاخص دوم: ترکیب دانشجویی

منظور این شاخص این است که شهر آن دانشگاه ساختاری مناسب دارد و تهسیلات مورد احتیاج دانشجو ها را داشته باشد و بتواند از دانشجویان به خوبی پذیرایی کند.

شاخص سوم: مطلوبیت

این معیار قصد دارد مطلوبیت کامل هر شهر را بررسی کند. به این شکل که افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند می گردند تا شهر های خوب و غنی را پیدا کنند بایستی امنیت آن را نیز در نظر بگیرند.

شاخص چهارم: فعالیت کارفرمایان

این شاخص این است که باید جست و جو کنید ببینید کارفرمایان،فارغ التحصیلان کدام شهر ها را بیشتر استخدام می کنند. آنها بر طبق کیو اس جهان نیزاستخدام میکنند.

شاخص پنجم: مقرون به صرفه بودن

باید در نظر گرفته شود هزینه هایی که خانواده ها باید بپردازند مقرون به صرفه است یا نه هزینه هایی مثل شهریه و مخارج زندگی.

شاخص ششم: دیدگاه دانشجویان

شاخص های تازه که در به روز رسانی های سال ۲۰۱۷ افزوده شد، دیدگاه دانشجویان است که در این شاخص دید دانشجویان را در رابطه با فرصت به اشتراک گذاشتن تجربه های تحصیلی خود در یک شهر خاص را چک می کند.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مونترآل

مونترال را میتوان از بهترین شهر های کانادا به منظور ادامه تحصیل نام برد که حتی به بهترین مکان دانشجویی دنیا مشهور است. طبق سایت QS که چهار سال بود پاریس رتبه اول در مطلوب ترین شهر برای تحصیل را داشت الان مونترآل این رتبه را کسب کرده.

این پایتخت فرهنگی کانادا که به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند جزو لیست بهترین مناطق زندگی جهان است و جدیدا به عنوان شهر هوشمند سال اعلام شده است. همچنین در ۶ شاخص گفته شده به خوبی عملکرده توجه داشته باشید زبان اصلی آن ها فرانسوی میباشد.دانشگاه مک گیل در شهر مونترآل از بهترین دانشگاه ها است و رتبه اش ۱۷ است.

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

اوتاوا

این شهر در رتبه بندی که انجام شده بعد از مونترال است و دانشگاه های خوبی دارد طبق نظر سنجی،شهری مناسب برای دانشجویان، فضای دو زبانه و محیطی مناسب برای کسب تجربه است.

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

ونکوور

تقریبا همه ی شهر های کانادا در رتبه بندی تحصیلی امتیاز بالایی دارند این شهرنیز دانشگاه های خوبی دارد. طبق رتبه بندی،مونترال اول است و ونکوور رتبه دهم است.دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه ۴۴۵ قرار دارد و جزو بهترین دانشگاه های این شهر است.همچنین دانشگاه سایمون فریزرنیز دانشگاهی خوبی است و در محیطی کاملا به خصوص طراحی شده و خارج از شهر است.

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

تورنتو

این شهر رتبه یازدهم جهان را دارد و از لحاظ تحصیلی بسیار قوی است و در ارزیابی آن شش شاخص امتیاز بالایی دارد و برای دانشجویان محبوب است. زیرا که همه ی معیار های مورد احتیاج  یک دانشجو برای زندگی در شهر آماده است. همچنین جاذبه های زیبا و تفریحات شبانه  نیز وجود دارد.

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

کبک

این شهر نیز جزو رتبه های برتر است و به بهشت دانشجویی معروف است. هزینه تحصیل آن کمتر از بقیه ی شهر هاست و برای دانشجویان کشور های دیگر مقرون به صرفه است. ارزان ترین شهریه دانشگاه های کانادا در این شهر است.

دانشگاه مک گیل که رتبه هفده جهان را دارد (بر رشته های علوم پایه/پزشکی و مهندسی تمرکز دارد) و دانشگاه تازه تاسیس کنکوردیا که خیلی سریع پیشرفت کرد(بر رشته های علوم پایه/ پزشکی و مهندسی و بازرگانی تمرکز دارد) زبانشان انگلیسی است.

دانشگاه مونترال(تمرکز بر رشته های علوم پایه/ پزشکی و مهندسی)و دانشگاه لاوال و شربروک و دانشگاه کبک و دانشگاه های اکول پلی تکنیک و اچ ای سی (مدرسه بازرگانی) زبانشان فرانسوی است. اگر قصد تحصیل در این شهر را دارید بایستی ویزای کانادا بگیرید.

ا

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مطلوب ترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مدارک کلی اخذ ویزا کانادا برای تحصیل

 • گذرنامه
 • عکس در اندازه عکس گذرنامه
 • نامه پذیرش بدون قید و شرط
 • رسید شهریه
 • نامه کمک هزینه تحصیلی (در صورت وجود)
 • هرگونه مکاتبه مربوط به دانشگاه
 • مدارک مالی
 • مدارک علمی
 • نمرات آزمون
 • گواهی سابقه کار (درصورت وجود)
 • گزارش پزشکی (اگر قبلا انجام شده)
تاریخ نشر : ۳۱-۰۲-۹۹
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=10797

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *