تور کانادا تابستان 99

هند

سفر به هند | آشنایی با سه شهر گردشگری هند

این کشور هفتمین کشور بزرگ از نظر منطقه ، دومین کشور پرجمعیت و پرجمعیت ترین دموکراسی در جهان است.شبه قاره هند در آسیا قرار دارد. این شبه جزیره از  سه طرف در دریای عرب در جنوب غربی ، خلیج بنگال در جنوب شرقی و اقیانوس هند در جنوب واقع شده است. پرچم هند به عنوان سمبل آزادی طراحی شد.

تور هند

هند

  • آشنایی با دهلی
  • آشنایی با جیپور
  • آشنایی با آگرا

دهلی

شهر دهلی در واقع از دو مؤلفه تشکیل شده است: دهلی قدیمی ، در شمال ، شهر تاریخی. و دهلی نو ، در جنوب . طبق افسانه ، این شهر برای رجا دیلو ، پادشاهی که در قرن اول قبل از میلاد در این منطقه سلطنت کرد ، نامگذاری شد. دهلی یک فرهنگ باستانی و کشوری را که به سرعت در حال مدرن شدن است به نمایش می گذارد.

دهلی

دهلی

جیپور

جیپور ، معروف به “شهر صورتی” و “پاریس هند” ، پایتخت ایالت راجستان ، هند است. جیپور به دلیل معماری بی نظیر ، وستو ، طالع بینی ، قلعه ها ، بناهای تاریخی ، کاخ ها ، هنر و هنر ، هنر و فرهنگ و در آخرغذاهای بی نظیر و در سراسر جهان مشهور است. جیپور به عنوان یکی از محورهای مثلث طلایی گردشگری هند در نقشه بین المللی گردشگری مشهور است. متن ها و اشعار زیادی در مورد زیبایی های شهر جیپور توسط گردشگران داخلی و همچنین گردشگران خارجی نوشته شده است . از جاذبه های اصلی تور جیپور می توان به قلعه کهربا ، قلعه ناهارگار ، قلعه جیگار ، جال محل ، هوا محل ، کاخ شهر ، معبد گالات ، معبد بیرلا و موزه سالن آلبرت نام برد.

معماری جیپور

معماری جیپور به دلیل جزئیات فنی و زیبایی که دارد ، در سطح جهان مشهور است. معماری جیپور مبتنی بر مفاهیم هند وستو است. بنیانگذار جیپور یک معمار و ستاره شناس بزرگ بود. او همچنین از وستو هندی نیز الهام گرفته است. به همین دلیل است که معماری جیپور یک مورد فوق العاده برای معماران مدرن کل جهان است.

جیپور

تور لکوس و گروهی هند

آگرا

آگرا از تاریخچه ای غنی برخوردار است که در بناهای بیشماری که در نقاط مختلف شهر و اطراف آن واقع شده است منعکس شده است. آگرا در سواحل رودخانه یامونا قرار دارد و یکی از هفت شگفتی جهان را در خود جای داده است. جالب است بدانید که به دلیل غذای شیرین بسیار محبوب ، یعنی پته ، معروف است. از آن گذشته جذابیت شگفت انگیز تاج محل افراد زیادی از سراسر دنیا را به Agra جذب می کند. تاج محل یکی از سه میراث جهانی در هند است. آگرا به همراه دلی و جیپور بخشی از مثلث طلایی هند را تشکیل داده اند.

آگرا

تور لوکس و گروهی هند

 

 

تاریخ نشر : ۰۵-۱۱-۹۸
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=10367

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *