ویزای مولتی کانادا

تخت سلیمان کجاست؟

تخت سلیمان کجاست؟

پر از رمز و راز است؛ یک محوطه‌ی تاریخی بزرگ و ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو که به اعتقاد انرژی‌درمان‌گرها از مراکز انرژی زمین است. محوطه‌ای بزرگ در نزدیکی تکاب که از بزرگترین مراکز آموزشی، مذهبی، اجتماعی و عبادتی ایرانیان در دوران قبل از اسلام به شمار می‌رود و اکنون گردشگران کمی به آن مراجعه می‌کنند.باآسمان هفتم سفر کنید :

آتشکده آذرگُشنَسب در کنار دریاچه‌ی تخت سلیمان، نماد قدرت آیین زرتشت، هفتصدسال و تا قرن چهارم هجری روشن بوده است، اما برخی متخصصان سابقه‌ی این مجموعه را به مادها و سکاها نسبت می‌دهند.

 

نمایی از آثار تاریخی به‌جامانده در تخت سلیمان

نمایی از آثار تاریخی به‌جامانده در تخت سلیمان

دبی آب ورودی به دریاچه‌ی تخت سلیمان که منشأ آن احتمالاً چشمه‌ای در عمق ۱۱۲ متری است در تمام طول سال یکسان است و کوهی که آثار بر روی آن قرار گرفته از املاح آهکی همین چشمه تشکیل شده است.

نمایی از حفره‌ی زندان سلیمان

یک قله دیگر با همین شکل در نزدیکی تخت سلیمان قرار دارد که به زندان دیو مشهور است و تا پیش از آنکه دهانه ورودی چشمه آن به دلیل فشار رسوبات آهک بسته شود، معبد آناهیتا در کناره‌ آن قرار داشته که آثار آن تا کنون نیز باقی است. این مجموعه همچنین تپه‌ها و کوه‌های دیگری نیز در نزدیکی دارد که پر از آثار دوره‌ی ساسانی است.

تخت سلیمان وسیع‌ترین تأسیسات مذهبی و اجتماعی مربوط به همین دوره است که تا کنون در ایران شناسایی شده و از زیر خاک بیرون آورده شده است.

اندازه‌ی دهانه‌ی زندان سلیمان

اندازه‌ی دهانه‌ی زندان سلیمان

 

دریاچه و آثار باقی‌مانده از آتشکده
تاریخ نشر : ۲۰-۰۷-۹۷
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=4367

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *