ویزای مولتی کانادا

دریاچه لیتل مانیتو کانادا

جاذبه های طبیعی کانادا مثل بهشت می ماند.استان ساسکاچوان در کانادا بیش از ۱۰۰ هزار دریاچه دارد اما در میان آن ها دریاچه ای خاص و منحصربفرد هست به اسم دریاچه لیتل مانیتو(Little Manitou Lake)، دریاچه ای که در حدود ۱۱۶ کیلومتری جنوب شرقی شهر ساسکاتون قرار دارد و حتی اگر شنا هم بلد نباشید در آن غرق نمی شوید! نمک این دریاچه آنقدر زیاد است که می توانید روی آن شناور بمانید و حتی کتاب بخوانید.با آسمان هفتم سفرکنید :

می خواهی  ویزای مولتی کانادا داشته باشی ؟ با ما همراه شو کیلیک کنید 

دریاچه «لیتل مانیتو» یک دریاچه آب شور است که در اواخر عصر یخبندان از عقب نشینی یخچال های طبیعی شکل گرفته است اما از همان ابتدا شور نبود در واقع آب دریاچه حدود ۱۰۰۰ سال پیش شور شد اما در هنگامی که آب آن شیرین بود عمقش حدود ۲ برابر عمق فعلی (۳٫۸ متر) بود.آب این دریاچه از چشمه های زیر زمینی تامین می شود و پر از املاح معدنی ای مثل سدیم، پتاسیم و کلسیم است. مقدار نمک این دریاچه نصف نمک دریای مرده است و همین باعث شده که شناگران بتوانند روی آب های آن شناور بمانند. به گفته توریست هایی که از این دریاچه دیدن می کنند اینجا تنها دریاچه شوری است که حتی حیواناتی مثل بز کوهی هم روی آن شناور می مانند! چیزی که این دریاچه را خاص کرده دو تا ویژگی منحصربفرداست: شناور شدن روی آن و خاصیت درمان گری.

 

دریاچه‌ی لیتل مانیتو (Little Manitou) که توسط سرخ‌پوست‌ها، «روح بزرگ» نام‌گذاری شده، به خاطر آب‌های سرشار از مواد معدنی خود معروف است و افرادی که قصد شنا کردن داشته باشند به راحتی در سطح آب شناور می‌شوند. این دریاچه‌ی نمکی تقریبا به اندازه‌ی نصف دریای مرده مواد معدنی دارد. در آب‌های این منطقه پارو بزنید یا از شناور بودن در آب‌های آرامش‌بخش آن جا لذت ببرید.

تاریخ نشر : ۱۰-۰۷-۹۷
دستبندی : مجله گردشگری
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=4780

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *