تور کانادا تابستان 99

در پاییز به کدام مناطق ایران سفر کنیم؟

مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران

امروز اول مهر است و دیگر به صورت رسمی وارد نیمه ی دوم سال و فصل برگ های طلایی و باران های گاه و بی گاه یعنی پاییز شده ایم. خبر خوب این است که دیگر برای فرار از گرما لازم نیست فکر کنیم که هیچ جایی در کره ی زمین برای ما نیست و خبر بعدی که نمی توانیم به آن خبر بد بگوییم این است که باید کمی مواظب باشیم تا سرما نخوریم و این مطلب هم با یک لایه لباس اضافی پوشیدن قابلیت حل شدن را دارد. اما از این ها که بگذریم، تا به حال به این فکر کرده اید که مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران کجاها هستند؟ با آسمان هفتم سفر کنید:

اولین جایی که معرفی می کنیم تا در لیست مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران بروید، یکی از زیباترین مناطقی است که در ایران وجود دارد، ییلاق اولسبلانگاه. اولسبلانگاه در واقع منطقه ‌ای در ارتفاعات ماسال در مسیر راه خلخال است که نام نسبتا عجیب و غریبش از دو بخش اولسا و بلنگاه تشکیل شده است و معنای آن برابر است با جایگاه بلندی که در آن درخت ممرز می ‌روید. اولسبلانگاه فوق العاده زیبا است و از جمله مسیرهایی است که در پاییز رفتنش مخصوصا خانوادگی و دوستانه بسیار به افرادی که قصد سفر در این ایام را دارند توصیه می شود.با آسمان هفتم سفر کنید:

این منطقه ی ییلاقی دارای مراتع بسیار زیادی در خود می باشد. جالب است بدانید که خانه‌ های موجود در این ییلاق اکثرا از چوب ساخته شده اند و همان‌ طور که از اسم این محل مشخص است در زمستان تعداد کمتری از ساکنان این منطقه در ییلاق همچنان می‌ مانند اما در پاییز همچنان هستند. راستی! می دانستید که در اولسبلانگاه میرزا کوچک خان جنگلی را دفن کرده اند؟ این ییلاق در فاصله ی ۳۰ کیلومتری ماسال قرار گرفته است.

پیشنهاد بعدی ما برای شما، رفتن به یوش است. وقتی که از سمت یوش بلده به سمت نور می روید، این مسیر شما را کاملا به سمت دنیایی دیگر می برد. تا به حال شنیده اید که کسی بگوید فقط برای دیدن مسیری خاص به سمت مقصدی راه افتاده است؟

یا اصلا خودتان تجربه اش کرده اید؟ مسیر یوش به نور یکی از یباترین راه هایی است که علی الخصوص در پاییز می توانید به سمت آن بروید. این مسیر دارای جاده‌ ای کوهستانی اما آسفالت است که پر از تپه، دره، درخت و روستاهایی با بام‌ های شیروانی است.با آسمان هفتم سفر کنید:

خوبی این مسیر سر سبز این است که برای رسیدن به روستایی که نیما یوشیج در آن به دنیا آمده است هم می توانید بروید هر چند که دیدنی ها در این مسیر کم نیست. به خاطر داشته باشید که یوش در فاصله ی ۱۰۵ کیلومتری جنوب آمل قرار گرفته است.

مقصد بعدی ما در لیست مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران روستای لاویج در رشته کوه های البرز است. از زیبایی های این منطقه ی زیبا هر چه که برای شما بگوییم کم است. روستای لاویج، در واقع روستایی است که دور تا دورش را کوه‏ های البرز گرفته است و دارای طبیعتی بسیار بکر و کم ‏نظیر در خود است.

طبیعت این منطقه به این صورت است که علی الخصوص در فصل بهار کوه‎ هایش پوشیده از درختانی سبزرنگ می ‏شوند و همین درخت ها و طبیعت سبز در فصل پاییز همگی به رنگ نارنجی و طلایی در می آیند و زیبایی منطقه را چندین و چند برابر می کنند. و اما می رسیم به جادوی این منطقه که در فصل پاییز از همیشه اش، بهتر است یعنی آب گرم لاویج.

آب گرم لاویج در دامنه‌ ی کوه‌ های قسمت شرقی لاویج به بیرون می‌ جوشد. این آب ‌گرم دارای املاح معدنی و گوگردهای فراوانی است که برای امراض پوستی و دردهای مفصلی، کمردرد، پادرد و مهم ‌تر از همه برای تمدد اعصاب بسیار مفید است. از آبگرم‌ های معروف آن آبگرم بیبنو و شفل را می‌ توان نام برد که هرکدام خواص مخصوص به خود را دارند که بسیار مورد توجه هستند.

از بهترین مسیرها برای سفرهای پاییزی، کویرگردی است. از جمله ی کویرهایی هم که به شما پیشنهاد می کنیم، کویر مرنجاب و مصر و جندق هستند بهترین گزینه های موجود هستند. به طور مثال کویر جندق از توابع شهرستان خور می باشد که در ۳۵۰ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

جندق از شمال به کویر بزرگ، از غرب به کویر ریگ جن و سلسله کوه‌ های جندق، از جنوب به بیابان ‌های اطراف خور و از شرق به حاشیه ی جنوبی دشت کویر محدود می ‌شود. در جندق می توانید شترسواری کنید و به حیات وحشش هم سری به حیواناتی همچون؛ قوچ و میش، خرگوش، قمری، کبک و تیهو و پاقرقره، انواع روباه معمولی و روباه شنی، گرگ، عقاب و البته پلنگ و یوزپلنگ بزنید.با آسمان هفتم سفر کنید:

البته دانستن این نکته برای شما می تواند جالب باشد که کویر جندق به سمت کویر ریگ جن که در نزدیکی جندق قرار دارد، راه هست. همانطور که می دانید، ریگ جن به مثلث برمودای ایران معروف شده است و ویژگی ‌های خاصی دارد و به همین دلیل بهتر است که با کسی که به این کویر وارد است به این کویر بروید. اگر بخواهیم از میان گزینه های مختلف به شما در بین مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران در مناطق گرم جایی دیگر را معرفی کنیم، میبد یزد است.

میبد منطقه ای کویری است و پاییزش خود ۴ فصل است. صبح‌ های بهاری، ظهرهای گرم تابستانی، غروب پاییزی و شب ‌ها و نیمه‌ شب ‌های زمستانی، هدیه ی پاییز برای مناطق کویری است.

تاریخ نشر : ۰۲-۰۷-۹۷
دستبندی : مجله گردشگری
لینک کوتاه : aseman-haftom.com/?p=4491

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *